LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY
V ŠÁRYNCE

TO NEJLEPŠÍ Z LESNÍ ŠKOLKY!

Přejete si, aby vaše děti trávily prázdniny v přírodě, jako kdyby byly u babičky na venkově? Aby se mohly cákat v potoce, pečovat o domácí zvířata, vyrážet na výlety, zkoumat les nebo jen tak odpočívat v houpací síti? Chcete je mít i v létě, kdy musíte přes den pracovat, nablízku, abyste spolu mohli večer sdílet prázdninové zážitky? Právě pro vás v naší lesní školce organizujeme příměstské tábory – v divočině, pouhých deset minut jízdy od metra Dejvická. Vaše děti nečeká smršť aktivit, ale vyvážený program v pohodovém duchu. Nabízíme vám týdenní turnusy napříč celým létem.

Z pohádky do pohádky

Pro velký úspěch loňského tématu Z pohádky do pohádky jsme u vyprávěnek, báchorek a příběhů zůstali i letos, i když jsme celý koncept tábora pojali trochu jinak: Jednotlivé lektorské dvojice tvořené zkušenými pedagogy lesní školky budou děti provádět týdenním dobrodružstvím inspirovaným vybranou pohádkou. Program tábora kopíruje osvědčený denní program lesní školky, který respektuje potřeby dětí předškolního věku. Dbáme na rovnoměrné rozložení řízeného programu i bloků volné hry, při které se děti mají možnost víc poznat a pohrát si spolu. Týdenní turnus je tak pro ně lépe stravitelný. Zastoupení má výtvarné, hudební, dramatické i řemeslné tvoření a vyrábění, hry, a také kulinaření, sezónní práce a mlsání darů ze zahrady. Naše výlety směřují na osvědčená místa v lese v blízkosti školky i ke vzdálenějším cílům v Šáreckém či Lysolajském údolí.

JAK VYBRAT VHODNÝ TÁBOR?

Tábor je určený pro děti ve věku 4 – 7 let. Pokud máte víc dětí  (v předškolním a školním věku zároveň), můžete využít možnost přihlásit jedno z dětí na náš tábor s cílovou skupinou předškolních dětí a jedno na tábor Malého průzkumníka přírody v témže týdnu. Tábory totiž probíhají simultánně na stejné zahradě, ale každý v jiném zázemí.

Tabory2

KDE TÁBORY PROBÍHAJÍ?

V krásném údolí Tiché Šárky na stinné zahradě školky, kde v průběhu školního roku skotačí děti mateřské školky a dětského klubu.  K dispozici je tu zahrada s pískovištěmblátivou kuchyňkouvrbičkovými “stavbami” a houpačkami a nedaleký Šárecký potok. Jako zázemí slouží dvě jurty s venkovními altány. K jurtám je zavedená pitná voda, k dispozici je elektřina a u každé se nachází separační kompostovací záchody. Velká jurta je novější, uvnitř světlá a prostorná (ø 8 m). Tady probíhá program za nepříznivého počasí a také odpočinek mladších dětí po obědě. K dispozici je také velký altán, v jehož stínu děti stolují nebo se věnují „práci” u stolečku. Malá jurta je umístěná ve velké zahradě. Je sice menší (ø 6 m), ale patří k ní navíc nově zrekonstruovaná maringotka, která poskytuje příjemný chládek pro odpočinek mladších táborníků po obědě.

KOLIK TÁBOR STOJÍ?

Cena tábora je 4 000 Kč na dítě. Pro děti, které navštěvují Šárynku nebo kroužek Malého průzkumníka přírody, je cena snížená na 3 500 Kč. Pro sourozenecké dvojice je cena za jedno dítě 3 500 Kč.

JAK DÍTĚ NA TÁBOR PŘIHLÁSIT?

Po vyplnění on-line přihlášky vám bude zaslán automatický e-mail s pokyny k platbě. Praktické informace k potřebnému vybavení dětí, kontakty na lektory, aktuální hygienická opatření atd. vám budou zaslány přímo lektory v dostatečném předstihu před zahájením tábora.

STORNO PODMÍNKY:

Odhlásíte-li se více než 2 měsíce před zahájením tábora, zaplatíte 20 % ceny, 1 až 2 měsíce před zahájením tábora 50 %, 14 dní až měsíc před zahájením tábora 80 %, méně než 14 dní před zahájením tábora 100 % ceny.

ZMĚNA TERMÍNU:

V případě změny termínu méně než měsíc před termínem tábora, bude požadován manipulační poplatek dle individuální dohody.

JAK TÁBOR FUNGUJE?

Trvání tábora je od pondělí do pátku v době od 8.30 do 16.30 hodin. Stravování je zajištěno třikrát denně – děti si přináší jednu svoji svačinu, oběd a odpolední svačina je zabezpečena skvělou stravovací firmou Bistro Inspirace, jejíž web si můžete prohlédnout zde.

TERMÍNY TÁBORŮ

11. – 15.7.2022   malá jurta (lektoři Kačka Z. a Jana V.)
18. – 22.7.2022   malá jurta (lektoři Jana Š. a Světlana S.)
18. – 22.7.2022   velká jurta (lektoři Kačka Z. a Terka Ch.)
25. – 29.7.2022   velká jurta (lektoři Dana F. a Kristýna J.)
08. – 12.8.2022   velká jurta (lektoři Dana F. a Adéla L.)
15. – 19.8.2022   malá jurta (lektoři Světlana S. a Kristýna J.)

Kontakt na koordinátora:

Kateřina Kuncová
tabory.sarynka@ekodomov.cz
605 297 029

Tabory3

CHCETE S NÁMI BÝT V KONTAKTU? SLEDUJTE NÁS!