LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY
V ŠÁRYNCE

TO NEJLEPŠÍ Z LESNÍ ŠKOLKY!

Přejete si, aby vaše děti trávily prázdniny v přírodě, jako kdyby byly u babičky na venkově? Aby se mohly cákat v potoce, pečovat o domácí zvířata, vyrážet na výlety, zkoumat les nebo jen tak odpočívat v houpací síti? Chcete je mít i v létě, kdy musíte přes den pracovat, nablízku, abyste spolu mohli večer sdílet prázdninové zážitky? Právě pro vás v naší lesní školce organizujeme příměstské tábory – v divočině, pouhých deset minut jízdy od metra Dejvická. Vaše děti nečeká smršť aktivit, ale vyvážený program v pohodovém duchu. Tábor je určený pro děti ve věku 4 – 7 let. Pro starší děti (6 – 10 let) je určen průzkumnický tábor Příběhy lesních strážců.

LETNÍ ŠÁRYNKOHRANÍ

Letošními tábory se vine téma Letní Šárynkohraní. Jednotlivé lektorské dvojice, které tvoří zkušení pedagogové lesní školky, budou dětem průvodci po týdenním dobrodružství inspirovaném vybranou pohádkou.

Program tábora kopíruje osvědčený denní program lesní školky, který respektuje potřeby dětí předškolního věku. Dbáme na rovnoměrné rozložení řízeného programu i bloků volné hry, kde se děti mají možnost víc poznat, pohrát si spolu – tak, aby byl pro ně týdenní turnus dobře stravitelný.
Zastoupení má výtvarné, hudební, dramatické i řemeslné tvoření a vyrábění, hry, a také kulinaření, sezónní práce a mlsání darů naší zahrady.
Za destinace výletů si vybíráme osvědčená místa v lese v blízkosti školky i vzdálenější cíle v prostředí Šáreckého či Lysolajského údolí.

Tabory2

KDE TÁBORY PROBÍHAJÍ?

V krásném údolí Tiché Šárky na stinné zahradě školky, kde v průběhu školního roku skotačí děti mateřské školky a dětského klubu.  K dispozici je tu zahrada s pískovištěmblátivou kuchyňkouvrbičkovými “stavbami” a houpačkami a nedaleký Šárecký potok. Jako zázemí slouží dvě jurty s venkovními altány. K jurtám je zavedená pitná voda, k dispozici je elektřina a u každé se nachází separační kompostovací záchody. Velká jurta je novější, uvnitř světlá a prostorná (ø 8 m). Tady probíhá program za nepříznivého počasí a také odpočinek mladších dětí po obědě. K dispozici je také velký altán, v jehož stínu děti stolují nebo se věnují „práci” u stolečku. Malá jurta je umístěná ve velké zahradě. Je sice menší (ø 6 m), ale patří k ní navíc nově zrekonstruovaná maringotka, která poskytuje příjemný chládek pro odpočinek mladších táborníků po obědě.

KOLIK TÁBOR STOJÍ?

Cena tábora je 4 500 Kč na dítě. Pro děti, které navštěvují Šárynku nebo kroužek Malého průzkumníka přírody, je cena snížená na 4 000 Kč. Pro sourozenecké dvojice je cena za jedno dítě 4 000 Kč.

JAK DÍTĚ NA TÁBOR PŘIHLÁSIT?

Po vyplnění on-line přihlášky vám bude zaslán automatický e-mail s pokyny k platbě. Praktické informace k potřebnému vybavení dětí, kontakty na lektory, aktuální hygienická opatření atd. vám budou zaslány přímo lektory v dostatečném předstihu před zahájením tábora.

STORNO PODMÍNKY:

Odhlásíte-li se více než 2 měsíce před zahájením tábora, zaplatíte 20 % ceny, 1 až 2 měsíce před zahájením tábora 50 %, 14 dní až měsíc před zahájením tábora 80 %, méně než 14 dní před zahájením tábora 100 % ceny.

ZMĚNA TERMÍNU:

V případě změny termínu méně než měsíc před termínem tábora, bude požadován manipulační poplatek dle individuální dohody.

JAK TÁBOR FUNGUJE?

Trvání tábora je od pondělí do pátku v době od 8.30 do 16.30 hodin. Stravování je zajištěno třikrát denně – děti si přináší jednu svoji svačinu, oběd a odpolední svačina je zabezpečena skvělou stravovací firmou Bistro Inspirace, jejíž web si můžete prohlédnout zde.

TERMÍNY TÁBORŮ

8.7. – 12.7. 2024 velká jurta (lektoři Světlana a Terka)
15.7. – 19.7. 2024 velká jurta (lektoři Ivanka a Gabča)
22.7. – 26.7. 2024 malá jurta (lektoři Adélka a Tomáš)
29.7. – 2.8. 2024 malá jurta (lektoři Terezie a Milan)
5.8. – 9.8. 2024 malá jurta (lektoři Terezie a Milan)
12.8. – 16.8. 2024 velká jurta (lektoři Adélka a Markéta)
19.8. – 23.8. 2024 malá jurta (lektoři Dana a Kačka)

Kontakt na koordinátora:

Kateřina Kuncová
tabory.sarynka@ekodomov.cz
605 297 029

Tabory3

CHCETE S NÁMI BÝT V KONTAKTU? SLEDUJTE NÁS!